پیام رئیس همایش

همراهان ارجمند؛

با درود فراوان،

بدین وسیله پژوهشکده علوم و فناوری‌های پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران، برگزاری نهمین همایش بین‏‌المللی نقشه‌برداری مغز ایران را با حضور تعدادی از برجسته‌ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان در تاریخ ۲۸ الی ۳۰ آبان ۱۴۰۱ و محل تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی به اطلاع می‌رساند.

نقشه‌برداری مغز یک علم بینابینی و چندنظامه است که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌ای همچون تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI)، تصویربرداری نوری پزشکی، برش‌نگاری با گسیل پوزیترون (PET)، مغناطیس‌نگاری مغزی (MEG)، ثبت فعالیت الکتریکی مغز (EEG) و تحریک مغناطیسی مغز (TMS) به مطالعه سیستم اعصاب و مغز می‌پردازد. دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پیشتاز این علم در کشور، هر ساله یک همایش در زمینه نقشه‌برداری مغز برگزار می‌کند. رسالت ما در برگزاری این همایش، گردهم آوردن دانشمندان داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف علوم پزشکی، مهندسی، ریاضیات، روانشناسی، کامپیوتر و سایر حوزه‌های مرتبط با این علم می‌باشد تا بدین طریق بستر مناسبی را جهت تبادل اطلاعات و استفاده از فناوری‌های پیشرفته به منظور درک سیستم اعصاب و بیماری‌های مربوط به آن فراهم آوریم.

امسال نیز همچون سال‌های گذشته دانشمندان مراکز تحقیقاتی برتر علوم اعصاب و سایر علوم مربوطه، جهت ارائه نتایج تحقیقات خود در همایش پیش رو سخنرانی خواهند کرد. در این دوره از همایش‌های سالانه سعی بر آن شده تا بار بالینی بیشتر از سال‌های قبل و مطالب کاربردی‌تر باشند. شرکت در این همایش فرصتی است برای تعامل با دانشمندان برجسته این حوزه که از داخل و خارج کشور دعوت شده‌اند.

از همه شما عزیزان، صمیمانه برای شرکت در این همایش دعوت می‌نمایم.

مجتبی زارعی

استاد نورولوژی و علوم اعصاب

رئیس همایش نقشه‌برداری مغز


اخبــار

اطلاعیه مهم در مورد زمان برگزاری همایش
به اطلاع مخاطبین محترم می رساند برگزاری نهمین دوره از همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران به تعویق افتاده است و زمان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد. ادامه خبر ...(1401/7/16)

نشست برگزارکنندگان نهمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز ایران با انجمن علمی پزشکی هسته‌ای و انجمن مهندسی پزشکی ایران
اولین نشست برگزارکنندگان نهمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران با انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران و انجمن مهندسی پزشکی ایران روز یکشنبه ششم شهریور ۱۴۰۱، در پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار گردید. در این نشست رئیس و ادامه خبر ...(1401/6/15)

فراخوان ارسال چکیده مقاله
به اطلاع می رسانیم پذیرش مقالات در نهمین همایش نقشه برداری مغز ایران آغاز شده و علاقه مندان می توانند از طریق وب سایت اقدام به ارسال مقالات خود نمایند. قبل از ارسال مقالات نسبت به مطالعه راهنمای ارسال چکیده مقاله اقدام نمایید. ادامه خبر ...(1401/6/17)

نهمین همایش نقشه‌برداری مغز ایران
نهمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران مانند سال های گذشته با حضور تعدادی از برجسته ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان، 28 الی 30 آبان 1401 به صورت حضوری برگزار می شود و علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه هم ادامه خبر ...(1401/5/29)

کتابچه هشتمین همایش نقشه‌برداری مغز ایران
ادامه خبر ...(1401/5/29)برگزار كنندگان همایش


حامیان همایش