پیام رئیس همایش

همراهان ارجمند؛

با درود فراوان،

بدین وسیله پژوهشکده علوم و فناوری‌های پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران، برگزاری نهمین همایش بین‏‌المللی نقشه‌برداری مغز ایران را با حضور تعدادی از برجسته‌ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ و محل تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی به اطلاع می‌رساند.

نقشه‌برداری مغز یک علم بینابینی و چندنظامه است که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌ای همچون تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI)، تصویربرداری نوری پزشکی، برش‌نگاری با گسیل پوزیترون (PET)، مغناطیس‌نگاری مغزی (MEG)، ثبت فعالیت الکتریکی مغز (EEG) و تحریک مغناطیسی مغز (TMS) به مطالعه سیستم اعصاب و مغز می‌پردازد. دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پیشتاز این علم در کشور، هر ساله یک همایش در زمینه نقشه‌برداری مغز برگزار می‌کند. رسالت ما در برگزاری این همایش، گردهم آوردن دانشمندان داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف علوم پزشکی، مهندسی، ریاضیات، روانشناسی، کامپیوتر و سایر حوزه‌های مرتبط با این علم می‌باشد تا بدین طریق بستر مناسبی را جهت تبادل اطلاعات و استفاده از فناوری‌های پیشرفته به منظور درک سیستم اعصاب و بیماری‌های مربوط به آن فراهم آوریم.

امسال نیز همچون سال‌های گذشته دانشمندان مراکز تحقیقاتی برتر علوم اعصاب و سایر علوم مربوطه، جهت ارائه نتایج تحقیقات خود در همایش پیش رو سخنرانی خواهند کرد. در این دوره از همایش‌های سالانه سعی بر آن شده تا بار بالینی بیشتر از سال‌های قبل و مطالب کاربردی‌تر باشند. شرکت در این همایش فرصتی است برای تعامل با دانشمندان برجسته این حوزه که از داخل و خارج کشور دعوت شده‌اند.

از همه شما عزیزان، صمیمانه برای شرکت در این همایش دعوت می‌نمایم.

مجتبی زارعی

استاد نورولوژی و علوم اعصاب

رئیس همایش نقشه‌برداری مغز


اخبــاربرگزار كنندگان همایش


حامیان همایش