درباره همایش

نقشه‏‌برداری مغز انسان، با هدف درک ارتباطات ساختاری-عملکردی مغز، زیرمجموعه‌ای از تصویربرداری عصبی می‌باشد که در آن پس از تهیه تصاویر مغزی، پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌ها، به بحث پیرامون نتایج بدست‌آمده پرداخته می‌شود. تکنیک‏‌های نقشه‌‏برداری مغز به طور مداوم در حال تکامل هستند و بر توسعه و اصلاح تکنیک‏‌های اکتساب تصویر، نمایش، تجزیه و تحلیل، تجسم و تفسیر تکیه دارند. همایش نقشه‌برداری مغز انسان یا Iranian Human Brain Mapping (IHBM)، به همین منظور هر ساله میزبان دانشمندان و علاقه‌مندان این حوزه می‌باشد. نهمین دوره از این همایش به صورت حضوری در ایران و توسط پژوهشکده علوم و فناوری‌های پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‏گردد.

• این همایش قصد دارد:

محققانی که در زمینه‌های مربوط به ساختار و عملکرد مغز انسان (متخصصین در زمینه الکتروفیزیولوژی، علوم اعصاب، روانشناسی، پزشکی، مهندسی، ریاضی، تصویربرداری بالینی، ژنتیک و ...) مشغول به تحقیق و پژوهش هستند را گرد هم آورد تا امکان تبادل اطلاعات و بحث پیرامون دستاورد‌های روز دنیا با محوریت موضوعاتی چون تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI)، تصویربرداری گسیل پوزیترونی (PET)، تصویربرداری میکروسکوپی، الکتروانسفالوگرافی (EEG)، رادیوشیمی و رادیو فارماکولوژی را میان آن‌ها و علاقه‌مندان این حوزه فراهم سازد.

• تاریخچه همایش:

در سال ۱۳۹۳ اولین گردهمایی نقشه برداری مغز ایران، با هدف به اشتراک گذاشتن تجربیات و بحث در مورد تکنیک‌‏ها و چالش‌‏ها در زمینه تصویربرداری مغزی به همت پروفسور مجتبی زارعی، ریاست پژوهشکده علوم و فناوری‌های پزشکی برگزار شد. پس از آن، با استقبال محققین و شرکت‏‌کنندگان، سالانه این همایش تا به امروز در ۸ دوره متوالی برگزار شده و حتی در دوران شیوع بیماری کرونا با استفاده از بسترهای مجازی، این همایش میزبان مخاطبان خود بوده است (درسال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ همایش به صورت مجازی برگزار شد).

و اما به رسم هر سال، نهمین دوره از همایش بین‌المللی نقشه‌‏برداری مغز ایران بصورت حضوری و از تاریخ ۲۸ الی ۳۰ آبان ۱۴۰۱ در مجموعه ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی در تهران میزبان شما عزیزان خواهد بود.

 

دسترسی سریع:

پیام رئیس همایش

محل برگزاری همایش

 


اخبــار

اطلاعیه مهم در مورد زمان برگزاری همایش
به اطلاع مخاطبین محترم می رساند برگزاری نهمین دوره از همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران به تعویق افتاده است و زمان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد. ادامه خبر ...(1401/7/16)

نشست برگزارکنندگان نهمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز ایران با انجمن علمی پزشکی هسته‌ای و انجمن مهندسی پزشکی ایران
اولین نشست برگزارکنندگان نهمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران با انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران و انجمن مهندسی پزشکی ایران روز یکشنبه ششم شهریور ۱۴۰۱، در پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار گردید. در این نشست رئیس و ادامه خبر ...(1401/6/15)

فراخوان ارسال چکیده مقاله
به اطلاع می رسانیم پذیرش مقالات در نهمین همایش نقشه برداری مغز ایران آغاز شده و علاقه مندان می توانند از طریق وب سایت اقدام به ارسال مقالات خود نمایند. قبل از ارسال مقالات نسبت به مطالعه راهنمای ارسال چکیده مقاله اقدام نمایید. ادامه خبر ...(1401/6/17)

نهمین همایش نقشه‌برداری مغز ایران
نهمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران مانند سال های گذشته با حضور تعدادی از برجسته ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان، 28 الی 30 آبان 1401 به صورت حضوری برگزار می شود و علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه هم ادامه خبر ...(1401/5/29)

کتابچه هشتمین همایش نقشه‌برداری مغز ایران
ادامه خبر ...(1401/5/29)برگزار كنندگان همایش


حامیان همایش